Aktualności LIFE

Program LIFE na konferencji „Efektywność energetyczna i OZE – oferta finansowa i wsparcie doradcze”

21-11-2017, 08:32

20 listopada uczestniczyliśmy w konferencji „Efektywność energetyczna i OZE – oferta finansowa i wsparcie doradcze” w ramach unijnego projektu pt. „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” w Białymstoku.  Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorców regionu Podlasia.

Była to okazja do podpisania aż siedmiu umów o dofinansowanie prośrodowiskowych projektów, które będą realizowane na Podlasiu. Spotkanie odbyło się z udziałem Prezesa Zarządu NFOŚiGW Kazimierza Kujdy oraz przedstawicieli władz miejskich Łomży, Bielska Podlaskiego, Grajewa i Kolna, a także zaproszonych parlamentarzystów i samorządowców.

Realizowany pakiet projektów to wydatkowanie ponad 42 mln zł nie tylko na zrównoważony rozwój i ochronę środowiska, lecz przede wszystkim na bezpieczeństwo i poprawę jakości życia mieszkańców regionu. Zadania te ujęte w strategicznych dokumentach kierunkowych regionu nabierają więc realnego wymiaru w rozwoju Podlasia – powiedział podczas spotkania Prezes Zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda.

W Białymstoku zgromadzeni przedstawiciele samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorcy regionu Podlasia mieli również okazję zapoznać się z Programem LIFE podczas wystąpienia: „Program LIFE szansą sfinansowania projektów środowiskowych i klimatycznych”.

.

powrót
do góry