Aktualności LIFE

Duże pieniądze do wzięcia z Programu LIFE – Dzień informacyjny LIFE 2017

20-04-2017, 12:14

Zapraszamy do lektury artykułów nt. Programu LIFE, które ukazały się 18 kwietnia 2017r. w Dzienniku Gazeta Prawna w dodatku Liderzy Innowacyjności

Artykuł zachęca potencjalnych wnioskodawców do wykorzystania środków unijnych. Dla Polski  w roku 2017 pozostało jeszcze ponad 40 mln euro  - m.in. na innowacje prośrodowiskowe w ramach unijnego programu LIFE. Polskie  projekty LIFE mogą liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Istnieje więc możliwość sfinansowania dotacyjnego nawet do 95% kosztów przedsięwzięć.

Komisja Europejska, która zarządza programem LIFE, ogłosiła wstępne terminy naboru wniosków LIFE na wrzesień 2017. Wnioski będzie można składać od 28 kwietnia do 7 września w ramach wszystkich obszarów priorytetowych do programu na rzecz klimatu. W zakresie ochrony środowiska i efektywnego gospodarowania zasobami do 12 września w podprogramie na rzecz środowiska. Najdłużej, bo do 14 września w tym samym podprogramie na działaia dotyczące przyrody i różnorodności biologicznej oraz zarządzania i informacji w zakresie środowiska.     

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy także na Dzień Informacyjny LIFE 2017, który odbędzie się już w najbliższy wtorek (25 kwietnia) w Warszawie w Sungate Hotel Airport. Podczas konferencji zostaną szczegółowo omówione warunki i zasady finansowania projektów środowiskowych i przyrodniczych w ramach tegorocznego naboru wniosków. 

Zachęcamy również do udziału w szkoleniach z pisania wniosków. Zapraszamy do kontaktowania się w sprawie koncepcji wniosków LIFE oraz preferowanych przez KE tematów projektów. W ramach Projektu Budowania Potencjału LIFE14 CAP/PL/000011 eksperci Narodowego Funduszu udzielają indywidualnych konsultacji przygotowywanych wniosków LIFE. Wystarczy napisać w tej sprawie mail do Krajowego Punktu Kontaktowego LIFE na adres: life@nfosigw.gov.pl.

 

 Sfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu Budowy Potencjału LIFE LIFE14 CAP/PL/000011.

.

powrót
do góry