Aktualności

NFOŚiGW na Dniach Ochrony Środowiska

09-09-2018, 08:55
Stoisko Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Fot. NFOŚiGW/M.S
Stoisko Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Fot. NFOŚiGW/M.S
Stoisko Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Fot. NFOŚiGW/M.S

Quiz wiedzy w zakresie ochrony środowiska, malowidła z użyciem warzywnych eko-stempli, prace plastyczne z masy powstałej z naturalnych składników, układanie puzzli o tematyce ekologicznej oraz możliwość otrzymania sadzonek drzew za surowce wtórne. To tylko niektóre atrakcje przygotowane dla gości odwiedzających stoisko Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 9 września br. w Łazienkach podczas Dni Ochrony Środowiska.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspólnie z Ministerstwem Środowiska, Lasami Państwowymi, Muzeum Łazienki Królewskie wraz z Oddziałem Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa był jednym z organizatorów tegorocznych Dni Ochrony Środowiska. Przedsięwzięcie  honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy, którzy chętnie odwiedzali stoisko Narodowego Funduszu. Przedstawiciele NFOŚiGW przeprowadzili na stoisku edukacyjny konkurs komputerowy oraz warsztaty ekologiczne. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia artystyczne dla najmłodszych, warsztaty dla dzieci i młodzieży, a także udzielane porady na temat finansowego wspierania przez NFOŚiGW przedsięwzięć proekologicznych.

Jednocześnie w niedzielę 9 września Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspólnie z wojewódzkimi funduszami od godz. 10:30 do 16:00 w 10 lokalizacjach w Warszawie, w tym m.in. w Łazienkach Królewskich i Parku Agrykola oraz kilkunastu miastach w całej Polsce zorganizował ogólnopolską akcję „100 tysięcy drzew na 100 lecie niepodległości Polski 1918-2018”.

Więcej informacji na temat Akcji na stronie.

.

powrót
do góry