Aktualności

Rodzinny piknik „Na ratunek planecie” w Pułtusku z udziałem NFOŚiGW

08-05-2018, 06:07

Przy Zamku-Domu Polonii w Pułtusku odbył się w sobotę 5 maja br. piknik rekreacyjno-ekologiczny dla rodzin ze specjalnymi atrakcjami dla dzieci. Impreza, która  została zorganizowana z inicjatywy Ministerstwa Środowiska w ramach Światowego Dnia Ziemi,  przyciągnęła tłumy zainteresowanych.    

Na teren przedsięwzięcia wyznaczono malowniczy zakątek pułtuskiej starówki między Zamkiem a rzeką Narwią. Swoje pawilony otworzyły dla gości instytucje dbające na co dzień o ochronę środowiska w Polsce, w tym Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Bank Ochrony Środowiska i Lasy Państwowe.

W cyklu spotkań z uczestnikami rodzinnego pikniku ekologiczno-rekreacyjnego uczestniczył Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, a także Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW Anna Król. Oboje wygłosili specjalne przemówienia do przybyłych.

Przez ponad sześć godzin trwały zabawy plenerowe, gry i konkursy przy muzyce na żywo. Zarówno dzieci, jak i dorośli brali udział w testach komputerowych poświęconych tematyce przyrodniczej i ekologicznej, które przygotowane zostały w namiocie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zwycięzcy otrzymywali atrakcyjne, „funduszowe” gadżety, a przy okazji mogli dowiedzieć się, jak efektywnie chronić środowisko naturalne i jak z pomocą NFOŚiGW finansować proekologiczne inwestycje.

W trakcie pikniku można było spróbować znakomitych prostych potraw z regionu Kurpiowszczyzny, a także żywności ekologicznej pozyskiwanej z polskich lasów.

W aktywnościach piknikowych, obok mieszkańców Pułtuska i licznych gości, z entuzjazmem uczestniczyli również rodacy – repatrianci z Kazachstanu, którzy mieszkają w Domu Polonii w Pułtusku.

Impreza odbywała się łącznie z dorocznym Pułtuskim Festiwalem Biegów.

.

powrót
do góry