Aktualności

Świętuj Dzień Ziemi z NFOŚiGW

29-05-2017, 10:57

Konkurs komputerowy zachęcający do podnoszenia świadomości ekologicznej, warsztaty recyklingowe oraz inne gry i zabawy edukacyjne dla dzieci, a także doradcze spotkania z ekspertami – to atrakcje, które przygotował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z okazji ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Ziemi. Finałem tegorocznej akcji pod hasłem „W kierunku natury” będzie festyn w niedzielę, 4 czerwca br. w warszawskim parku Pole Mokotowskie.

Informacyjno-edukacyjne stoisko Narodowego Funduszu będzie czynne dla uczestników festynu w godz. 10:00-18:00 na terenie sektora „administracja i nauka”. Pracownicy NFOŚiGW z okazji Dnia Ziemi przygotowali na ten dzień atrakcje związane z hasłem „W kierunku natury” nie tylko dla najmłodszych. Przy stoisku każdy zainteresowany będzie mógł dowiedzieć się o możliwościach dofinansowania projektów ze środków krajowych i unijnych, którymi dysponuje Narodowy Fundusz.

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone w 192 krajach. W Polsce tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników interesujących się ochroną środowiska. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od wielu lat aktywnie włącza się w obchody, obejmując je patronatem honorowym i organizując stoisko informacyjno-edukacyjne dla odwiedzających.

Więcej informacji o Dniu Ziemi: www.dzienziemi.org.pl

powrót
do góry